استرس می تواند آنقدر از کنترل خارج شود که توانایی تفکر را از شما گرفته و تأثیر منفی بر عملکرد شما بگذارد. در بدترین حالت، ذهن شما کاملاً خالی می شود یا نمی توانید صحبت کنید .

ترس به عنوان علت استرس:

اگر مصاحبه شغلی را مثال بزنیم ، مصاحبه بین شما و موفقیت شما قرار دارد. اما اگر نتوانید مصاحبه گر خود را تحت تأثیر قرار دهید ، احتمالاً موقعیتی را که موفقیت شما را به دست می آورداز دست می دهید.

این از احساس ترس ناشی می شود به همین دلیل است که ما گاهی اوقات آن را اضطراب می نامیم.

احساسات مختلف، مانند غم و اندوه، باعث فشار بر بدن ما می شود، اما به طور کلی، وقتی می گوییم استرس داریم، در مورد نوع استرس صحبت می کنیم که ناشی از احساس ترس است ترس از شکست و عواقب آن.

اگر شغل پیدا نکنم چه می شود؟ اگر رئیس من ارائه من را دوست نداشت چه؟ اگر تیم من تغییر را قبول نکند چه می شود؟ اگر روی صحنه خالی کنم چه می شود؟ اگر من قادر به رسیدن به هدفم نباشم چه؟

این دست از سوالات معمولا سبب اضطراب و استرس زیاد در افراد میشود.

به واسطه این استرس ها و اضطرابها بدن شما وارد سیستم واکنش اضطراری خود می شود و تغییرات فیزیولوژیکی در بدن شما اتفاق می افتد.

اینها تغییراتی در فرایندهای خودمختاری شما است که به طور آگاهانه کنترل نمی کنید.

به عنوان مثال ضربان قلب ، فشار خون و تنفس شما افزایش می یابد. خون به عضلات شما پمپ می شود، تارهای صوتی شما سفت می شوند و آدرنالین ترشح می شود. اینها تنها برخی از تغییرات فیزیولوژیکی است که در بدن شما اتفاق می افتد.

کلید کنترل استرس در نفس شماست! نفس کشیدن یک روند خودمختار است و منحصر بفرد است و از طریق آن میتوانید استرس را کنترل کنید

مقاله

زبان بدنکاهش استرسمنابع انسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *